Kontaktní čočky

Kontaktní čočky prošly v uplynulých 30 letech dramatickým vývojem. To, co bylo v minulých letech pouhým přáním uživatelů, je dnes běžnou realitou. Kontaktní čočky jsou pohodlné, vyrobené z vysoce pokrokových materiálů a péče o ně je velice jednoduchá. Výběr se neustále rozšiřuje, takže dnes je možné kontaktními čočkami vykorigovat většinu očních vad a uspokojit téměř každého uživatele v jakékoli věkové skupině.

Přes všechny výhody kontaktních čoček byste ale neměli zapomínat, že se jedná o prostředek zdravotnické techniky, který se vkládá do oka. Věnujte vždy dostatečnou péči desinfekci kontaktních čoček i pouzdru, do kterého je ukládáte. Kontaktní čočky si nechte vždy předepsat od očního specialisty a minimálně jednou za půl roku si nechte zkontrolovat zrak, předejdete tak zbytečným zdravotním komplikacím.

Návštěva očního specialisty

Pokud chcete začít nosit kontaktní čočky, je potřeba, abyste navštívili specialistu, který je speciálně vyškolený pro aplikaci kontaktních čoček. Na našich aplikačních střediscích pracují optometristé, kteří mají v aplikaci kontaktních čoček dlouholetou praxi.

Nikdy byste neměli začínat s kontaktními čočkami bez vstupního vyšetření, protože bez odborné aplikace byste si mohli poškodit zrak. Stejně tak pokud již čočky nosíte, nezapomínejte na pravidelné kontroly zraku, které jsou velice důležité, aby se zamezilo případným komplikacím. Optometrista vám změří zrak, najde nejvhodnější typ čočky právě pro vás a naučí vás s čočkami zacházet a seznámí vás se správnou péčí.